ЦСКА се разходи по мъките за 3:1 срещу Нефтохимик

Гъргоров и Петров бяха сред героите за ЦСКА, а Хауърд беше неубедителен...

ЦСКА трепери до края, но си тръгна с трите точки от Сливен, където гостува на Нефтохимик в последния мач от 18-ия кръг на "А" футболна група. "Червените" спечелиха с 3:1, но десетина минути преди края резултатът бе равен и съществуваше реална заплаха столичани да не вземат пълния комплект точки.

След мача наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов сподели, че футболистите му са подценили двубоя, но като че ли и той не го бе взел твърде насериозно... Марсиньо остана на пейката за сметка на Антон Карачанаков, а Ивайло Чочев отстъпи мястото си на англичанина Брайън Хауърд.

Двамата обаче се представиха неубедително и през второто полувреме съвсем резонно бяха заменени. Иначе срещата бе интересна, а първите два гола в нея бяха истински шедьоври. Цветомир Цонков изведе "зелените" с невиждано по нашите терени изпълнение.

Футболистът на бургазлии пресече едно подаване на централната линия, съобрази, че Черни е доста пред голлинията и го прехвърли с впечатляващ удар. ЦСКА отвърна с друг гол красавец, а негов автор стана Мартин Петров. Ветеранът бе намерен с хубаво центриране от Милисавлевич и с топовно воле с десния крак изравни.

Това бе първият  гол за ветерана след завръщането му на "Българска армия". Мъките за "червените" тепърва предстояха. В 39-та минута Стамен Ангелов центрира отдясно към Живко Петков, но таранът стреля от няколко метра с глава в напречната греда.

Секунди по-рано бургазлии претендираха за дузпа за нарушение на Браян Хауърд срещу Живко Петков. ЦСКА щурмува от първата минута след антракта, но Мартин Петров не успя от близко разстояние.

Стойчо Младенов реагира с пускането на Марсиньо на мястото на изморената звезда и нещата започнаха да изглеждат по-добре. Бразилецът бе близо до гола още в първите секунди след появяването си, но не успя с глава, а малко след това изпълни перфектно фаул, но кълбото срещна гредата.

В 78-та минута Нафтата на свой ред опита да отбележи, но страховитият шут на Манев от малък ъгъл профуча над вратата. И когато започна да става притеснително за гостите, Емил Гъргоров поведе своите за обрата.

Бадема взе една изчистена топка около границата на наказателното поле и с прецизен удар до гредата се разписа за 2:1 за "червените". Няколко минути по-късно Валентин Илиев с глава оформи крайния резултат.

ЦСКА се завърна на третото място с точка повече от Ботев, Левски и Локо Пд, които са с равен актив.