Арсенал отнесе Шахтьор, Брага бие за сефте

Алекс Сонг се възползва от грешка на Пятков и реализира Снимка: Ройтерс
Алекс Сонг се възползва от грешка на Пятков и реализира

Английският Арсенал буквално попиля уж най-сериозния си съперник за първото място в група "Н" Шахтьор (Донецк) с 5:1 на "Емирейтс" и оглави еднолично подреждането с 9 точки.

Домакините бяха значително улеснени в постигането на пълния успех в 19-ата минута, като основна заслуга за това има стражът на украинците Андрий Пятов.

Топката бе центрирана в полето на гостите и по всичко личеше, че вратарят ще я улови във въздуха. Пятов обаче изпусна топката и след краткотрайно меле Сонг от непосредствена близост откри на празна врата.

Резултатът набъбна малко преди края на първата част. Голмайсторът Сонг центрира отдясно към Насри, който овладя брилянтно топката и с мълниеносен шут я прати в мрежата.

В 60-ата минута Адриано от Шахтьор задържа Джуру в собственото си наказателно поле, а капитанът Фабрегас реализира отсъдената дузпа.

Нови две попадения за "артилеристите" паднаха между 66-ата и 69-ата. Първо Уилшър се разписа по диагонала след отлична двойна комбинация с Шамак, а самият мароканец вкара петото попадение за лондончани след прекрасна асистенция на Насри, който копна топката над цялата защита на Шахтьор.

Лека утеха за гостите бе голът на бившия играч на Арсенал Едуардо в 82-ата минута, когато засече балонно центриране отдясно и прати топката от десетина метра в десния ъгъл на Фабиански.

Дебютантът в Лигата Спортинг (Брага) постигна първа победа в груповата фаза, надделявайки с 2:0 над сръбския първенец Партизан.

Лима взриви трибуните на "Мунисипал" в 35-ата минута след феноменално изпълнение на пряк свободен удар от над 30 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл на Стойкович.

Победата за Брага бе затвърдена в последните минути на мача, когато Матеус се възползва от пас на празна врата и се разписа за историческия успех.