Yoko oh no!

Ван Перси игра само едно полувреме за Юнайтед.

Животът не става по-лесен за новия мениджър на Манчестър Юн. Дейвид Мойс. Шотландецът така и не успява да пробие на трансферния пазар за голямо име (Сеск Фабрегас е най-желаното от него), а "дяволите" допуснаха второ поражение в третата си предсезонна контрола.

Шампионът на Англия отстъпи с 2:3 на японския Йокохама на "Нисан стейдиъм" в едноименния град. Поражението дойде след няколко обрата и слабо представяне на Юнайтед в отбрана. Показателен бе и фактът, че тимът допусна гол след само 27 секунди игра. Негов автор бе бразилецът Маркиньос.

До края на първата част гостите стигнаха до обрат след попадения на Джеси Лингард (19'), който се разписва във втори пореден мач, и автогол на Таширо (30'). След почивката бойкият японски тим стигна до победата след голове на Фабио Агияр (49') и Йошихито Фуджита (87'), а Дани Уелбек и Шинджи Кагава се отчетоха с фрапантни пропуски.

Местният герой Шинджи Кагава, който миналото лято премина в състава на Юнайтед от Дортмунд, бе показан 42 (?!) пъти на телевизионния екран преди да се появи на терена за последните 30 минути на втората част.

И въпреки че беше на страната на губещите и игра само в 1/3 от времето, бе избран за играч на мача...