Атлетико (Мадрид) вече на осминафинал за Купата

Атлетико (Мадрид) бе убедителен на старта на участието си в турнира за Купата на Краля Снимка: UEFA.com

Отборът на Атлетико (Мадрид) си върна позагубеното самочувствие след загубата от Виляреал в последния кръг на Примера Дивисион. Късно снощи носителят на Суперкупата на Европа си осигури участие в осминафиналите на турнира за Купата на Краля в Испания. В първата среща от 1/16-финалите Атлетико разби с 5:0 Универсидад (Лас Палмас) като гост. Успехът прави реванша в Мадрид протоколен.

Два гола за "дюшекчиите" отбеляза аржентинският нападател Серхио Агуеро (41, 53), а по веднъж за успеха на столичани се разписаха Диего Годин (24), Диего Коста (48) и Фран Мерида (84).

В друга среща от същата фаза на турнира лидерът в Сегунда дивисион Бетис загуби с 0:1 на свой терен от последния в Примера Сарагоса. Автор на единственото попадение стана Габи Фернандес в 62-ата минута от дузпа.

Вторият в класирането на Примера Дивисион Виляреал пък стигна само до 1:1 с Поли Ехидо. Така „жълтата подводница" си припомни за кошмарното отпадане от същия съперник в турнира преди две години. Тогава Поли Ехидо записа победа с 5:0. Джоузи Алтидор вкара за "подводницата" в 44-ата минута, но в 90-ата Морено оформи крайното 1:1. Крайният победител ще бъде решен след двубоя на „Ел Мадригал", където Виляреал не е допуснал гол.

В друг мач от 1/16 - финалите Еспаньол се справи с домакина Валядолид с 2:0. Две попадения реализира 19-годишният нападател Алваро Васкес (37 и 55). Младокът се разписа и при дебюта си в Примера преди няколко седмици. Руеда от състава на "бяло-виолетовите" получи червен картон още в 21-вата минута.

Убедителна победа записа Валенсия. „Лос че" се наложи с 3:0 като гост на Логроньес в първа среща от 1/16 - финалния спор за Купата на краля. Ариц Адурис наниза два гола (54 и 60), а Висенте (79) направи 3:0 и така "лос че" решиха двубоя преди реванша на "Местайя".

Спокойно ще изиграе реванша от тази фаза и носителят на трофея Севиля. В първия мач от 1/16-финалите тимът би 4:0 Реал Унион де Ирун. Две попадения вкара нападателят Алваро Негредо (45 и 68), като изпусна и дузпа. Резултатът оформиха Алфаро (89) и Хосе Карлос (90). Преди две години Реал Унион отстрани Реал (Мадрид) след две победи над мадридския гранд.