Голово шоу на Милан, Лацио на крачка от Шампионската лига

Игнасио Абате и компания зарадваха 80 000 на "Сан Сиро" с голов спектакъл Снимка: Getty Images
Игнасио Абате и компания зарадваха 80 000 на "Сан Сиро" с голов спектакъл

Доста резултатен се очертава да бъде предпоследният XXXVII кръг на Серия "А", след като в първите два мача от програмата бяха отбелязани общо 11 гола.

Милан зарадва препълнения "Сан Сиро" с шампионско голово шоу срещу средняка Каляри, надделявайки с 4:1.

Преди това се състоя грандиозно шоу в Милано по случай спечелената 18-а титла предния кръг, която бе връчена след последния съдийски сигнал.

Две попадения за домакините отбеляза Робиньо, съответно в 22-ата и 35-ата минута, като по този начин се изравни със съотборниците си Ибрахимович и Пато в голмайсторската листа на първенството с 14 попадения.

Сърцето на Милан Дженаро Гатузо пък удвои в 24-ата минута, което допълнително наелектризира трибуните.

Седем минути преди почивката Косу от Каляри намали, а в 77-ата ветеранът Зеедорф оформи крайното 4:1.

В другия съботен мач Лацио спечели срещу Дженоа с 4:2 у дома и е на крачка от участие в последния квалификационен кръг на Шампионската лига.

Биава даде преднина за "орлите" още в 7-ата минута, но само пет след това Паласио възстанови статуквото.

Столичани настъпиха газта в началото на второто полувреме, когато Роки и Ернанес на два пъти пречупиха съпротивата на "грифоните".

Тимът от Генуа успя да стигне до още едно попадение в самия край благодарение на Антонио Флорес.

Всички останали срещи са в неделя, като гвоздеят от програмата е двубоят между бившия първенец Интер и Наполи късно вечерта.