Барселона и Реал (М) продължават преследването

Барселона победи с 2:1 Хетафе в мач от 21-вия кръг на Примера дивисион.

Головете за „каталунците" отбелязаха Лео Меси в 7-ата минута  и Шави в 67-ата минута.

За Хетафе точен беше Солдадо, който отбеляза в 90-ата минута от дузпа.

Барселона игра 65 минути с човек по-малко, след като в 25-ата минута Жерар Пике беше изгонен. В края на мача Рафаел Маркес също получи червен картон. Следващата седмица Барса ще гостува на Атлетико в Мадрид без Пике и Маркес.

Със 17 победи от 21 мача Барселона продължава да е лидер във временното класиране с пет точки пред втория Реал (М).

„Белия балет" записа трета поредна победа в Ла Лига, след като се наложи с 3:0 над Еспаньол на "Сантяго Бернабеу".

Головете за тима на Мануел Пелегрини отбелязаха Серхио Рамос (5'), Кака (30') и Гонсало Игуаин (90').

Валенсия затвърди третата си позиция в Примера дивисион след домакински успех с 2:0 над Валядолид.

Головете отбелязаха Евер Банега (8') и Давид Вийя (29').