Родното дерби в Англия остана без победител

Стилиян Петров и неговият Астън Вила направиха 1:1 срещу Болтън на Мартин Петров Снимка: Getty Images

Без победител остана първото българско дерби за новия сезон във Висшата лига на Англия. В петия кръг на първенството един срещу друг застанаха Астън Вила на Стилиян Петров и Болтън на Мартин Петров. Мачът, игран на стадион „Вила Парк" в Бирмингам завърши 1:1.

Двамата национали започнаха като титуляри за своите отбори, като халфът на бирмингамци изигра пълни 90 минути, докато бързоногото крило напусна терена в 84-ата минута.

Марто се отчете с асистенция и два много опасни удара към вратата на Брад Фридъл и изигра един от най-силните си мачове с екипа на Болтън. Ашли Йънг даде преднина на Астън Вила още в 13-ата минута, а Кевин Дейвис изравни в 35-ата.

За домакините се завърна Стивън Айрлънд, а Джон Карю, който се възстанови от контузия, бе оставен на резервната скамейка. Мениджърът на Болтън Оуен Койл не можеше да разчита на наказаните Гари Кейхил и Юси Яскелайнен, заменени съответно от Адам Богдан и Адрю О'Брайън.

Двубоят от трибуните изгледа новият мениджър на Астън Вила Жерар Улие. Французинът трябва да започне да изпълнява задължевията си от началото на новата седмица.

След този резултат Астън Вила и Болтън останаха съответно със седем и шест точки.

Третият българин във Висшата лига - Димитър Бербатов играе утре като неговият Манчестър Юнайтед се изправя срещу Ливърпул в дербито на кръга

В друга среща от кръга съгражданите на Астън Вила - Бирмингам Сити допуснаха първа загуба след обрат срещу Уест Бромич като гост. На почивката домакините губеха с 0:1, но през второто полувреме вкараха три гола и спечелиха с 3:1.