Палермо изхвърли шампиона за Купата на Италия

Милачио (в центъра) и Бово (вдясно) отбелязаха двата гола във вратата на "росонерите" Снимка: Getty Images

Тимът на Палермо изхвърли съвсем пресния шампион Милан от турнира за Купата на Италия, след като го надви с 2:1 в полуфиналния мач-реванш.

Така след 2:2 в първия сблъсък на "Джузепе Меаца" сицилианците се класират за решителната битка за трофея.

Те ще се изправят срещу победителя от другата двойка Интер - Рома, като "нерадзурите" спечелиха с 1:0 на "Стадио Олимпико" в Рим и са фаворити в ответния двубой в сряда вечер.

Всичко най-интересно в срещата се случи след почивката. Тогава паднаха и трите попадения, а освен това главният съдия показа и два червени картона.

В 63-ата минута Джулио Милачио засече центриране от корнер с глава, като топката се отби от лявата греда и влетя в мрежата.

Десет по-късно Марк ван Бомел като последен човек дръпна за фланелката откъсващия се Иличич в собственото си наказателно поле и директно бе изгонен. Чезаре Бово пък реализира отсъдената за домакините дузпа.

Само 120 секунди по-късно той получи директен червен картон, след като влезе брутално с крак в тялото на Алешандре Пато.

В заключителните минути на двубоя Златан Ибрахимович върна едно попадение, но за повече нямаше време.