Зенит изстрада своето класиране

Бруно Алвеш и Зенит надиграха Анри Биенвеню и Йънг Бойс Снимка: AFP
Бруно Алвеш и Зенит надиграха Анри Биенвеню и Йънг Бойс

Шампионът на Русия Зенит е третият осминафиналист в турнира на Лига Европа.

Тимът от Санкт Петербург се присъедини към вече класиралите се в тази фаза на надпреварата ЦСКА (Москва) и Порто, след като победи доста трудно швейцарския Йънг Бойс с 3:1 на своя стадион "Петровски".

Първият мач в Берн завърши 2:1 за "жълто-черните", което обаче се оказа недостатъчно и те прекратиха своето евроучастие.

Така руският първенец очаква своя съперник, който най-вероятно ще бъде Твенте на Николай Михайлов. Холандският отбор спечели с 2:0 като гост на Рубин преди седмица и едва ли ще допусне изненада у дома.

Мачът, играл се на изключително тежък терен и при минусови температури, започна отлично за гостите.

Амар Джемал с глава даде преднина на Йънг Бойс в 21-ата минута, като след центриране от корнер бе оставен сам в малкото наказателно поле.

Домакините се вдигнаха и успяха да възстановят равенството до почивката. Това стори Данко Лазович в 41-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря.

Всичко в общия сблъсък започна отначало в 52-ата минута, когато Семак направи 2:1 с шут в далечния ъгъл.

Златното попадение за Зенит отбеляза Широков в 76-ата минута, като успя да овладее топката във вратарското поле и да я прати под напречната греда.

Йънг Бойс имаше няколко отлични възможности за втори гол, който щеше да го класира, но Малафеев на няколко пъти и веднъж гредата спряха устрема на швейцарците.