Рома без Тоти би лидера Лацио в римското дерби

Привържениците на Рома празнуваха днес на "Стадио Олимпико" Снимка: getty images/guiliver photos
Привържениците на Рома празнуваха днес на "Стадио Олимпико"

Рома победи с 2:0 Лацио в дербито на "вечния град" Рим.

"Вълците" се наложиха над "орлите" пред 25 000 зрители на Олимпийския стадион с две попадения от дузпи през втората част, дело на Марко Бориело и Мирко Вучинич. Лацио също имаха претенции за единайсетметров наказателен удар през второто полувреме за задържане на Стефано Маури от Йон-Арне Рийзе при резултат 0:1, но съдията не бе на това мнение.

"Орлите" бяха фаворит преди мача, предвид позициите на двата клуба във временното класиране и отсъствието на звездата и капитан на Рома Франческо Тоти, който получи червен картон в миналия кръг.

Неговата липса обаче не се отрази на представянето на "червените" в потвърждение на клишето, че в подобни дербита моментната форма няма никакво значение.

След загубата авансът на Лацио на върха намаля до две точки, като на втора позиция се изкачи Милан, който победи като гост с 3:2 последния в класирането Бари.

Шампионът Интер остана на трета позиция, след като снощи едвам достигна до равенство 1:1 у дома срещу скромния Бреша, при това след много спорна дузпа, реализирана от Самуел Ето'о.

Поражението на Лацио изцяло върна в играта за титлата още един претендент - Ювентус, който вече е само на четири точки от първото място след победа с 3:1 над новака Чезена и гол номер 180 в Серия "А" на живата легенда Алесандро дел Пиеро.

Тихомълком зад "Старата госпожа", отстъпвайки единствено по голова разлика, се намърда Наполи. Южняците, които на този етап също не трябва да бъдат отписвани от борбата за "скудетото", се наложиха над Парма с 2:0 - нови две попадения на уругвайския нападател Единсон Кавани, който с 8 гола се изравни с камерунеца Ето'о на върха на класацията на стрелците.

За Парма българинът Валери Божинов влезе като смяна в 65-ата минута, но не успя да помогне на отбора си.