Голово шоу в Бундеслигата

Байерн за втори пореден мач размаза с голям резултат отбора на Хамбургер Снимка: Getty Images / Guliver
Байерн за втори пореден мач размаза с голям резултат отбора на Хамбургер

Байерн разби с 5:0 Хамбургер в дербито на III кръг на германската Бундеслига. Въпреки голямото име на своя съперник баварският гранд от самото начало не му позволи дори да се помисли за равностоен в двубоя, след като Ван Буйтен откри още в 13-ата минута, а до края на първото полувреме резултатът бе 3:0. С крайния резултат 5:0 почти едно към едно бе повторено унижението от март месец, когато също на своя „Алианц Арена" Байерн смаза северняците с 6:0.

Още по-голямо голово шоу се получи на срещата Вердер - Фрайбург, завършила 5:3. Първо гостите поведоха с попадение на звездата си Папис Демба Сисе, но бременци стигнаха до обрат още преди почивката. В 84-ата мин. резултатът бе 3:3, но късни голове на Хунт от дузпа и на Уесли донесоха рядко срещания резултат. Бившият голмайстор на българското първенство Гара Дембеле се появи на терена като смяна за Фрайбург в 80-ата минута.

Шампионът Борусия (Дортмунд) се реваншира за сензационната си загуба от Хофенхайм  миналата седмица, побеждавайки с 2:0 Нюрнберг. Така „жълто-черните" заедно с още шест отбора - Байерн, Вердер, Майнц, Хановер, Хофенхайм и Байер, имат по 6 точки във временното класиране.

Лидер обаче е Борусия (Мьонхенгладбах), който вчера победи Волфсбург с убедителното 4:1. „Зелено-белите" обаче могат да бъдат изпреварени от Майнц и Хановер, ако утре те спечелят срещите си с Шалке и Херта и натрупат пълен актив от три мача.