Федерер и Надал на крачка от нов сблъсък

Роджър Федерер и Рафаел Надал може отново да се изправят един срещу друг Снимка: getty images
Роджър Федерер и Рафаел Надал може отново да се изправят един срещу друг

Големите съперници Роджър Федерер и Рафаел Надал може отново да се изправят един срещу друг, този път на полуфинала на турнира от сериите „Мастърс" в Мадрид. До срещата ще се стигне ако Федерер и Надал спечелят двубоите си от четвъртфиналите на надпреварата.

Първи на корта излиза Надал. Световният №1 стигна до четвъртфиналите без игра след като съперникът му на осминафинала Хуан Мартин дел Потро се отказа от участие. Дел Потро има контузия и по тази причина предпочете да прекрати изявите си в испанската столица. Така днес Рафа ще се изправи срещу Микаел Лодра от Франция.

Доста по-тежък ще бъде двубоя на четвъртфиналите за Роджър Федерер. По-късно днес той ще играе срещу Робин Сьодерлинг. На осминафиналите Федерер се справи с 6:3, 6:4 срещу Ксавие Малис. За швейцареца това бе девета поредна победа над Малис от общо десет изиграни мача помежду им. Сьодерлинг пък би 7:6, 7:5 Жо-Вилфред Цонга. Федерер и Сьодерлинг са се срещали цели 16 пъти, а Роджър води с 15 на 1 победи. Единственият успех за шведа бе на четвъртфиналите на „Ролан Гарос" през 2010 г.

Място на четвъртфиналите намери и Новак Джокович. Снощи сърбинът постигна своята победа №29 от началото на сезона след като се наложи с 6:1, 6:2 над Гийермо Гарсия. С успеха Ноле изравни серията от поредни победи от началото на един сезон на Иван Лендъл. Постижението на Лендъл обаче от 1986 г. Лидер в класацията за най-много срещи без загуба е Джон Макенроу, който има 42. Втори е Бьорн Борг с 33. Съпреник на Джокович по пътя към победа №30 ще бъде Давид Ферер, отстранил на осминафинал Сергей Стаховски с 6:3, 7:6. Джокович води с 5-4 в преките двубои, но испанецът има три победи от общо три изиграни мача на клей.

До четвъртфиналите обаче не стигна Анди Мъри. Поставеният под №4 в основната схема на турнира в Мадрид шотландец загуби с 4:6, 2:6 от Томаш Белучи. На четвъртфиналите днес Белучи ще срещне Томаш Бердих.