Пиронкова започна с победа квалификациите в Пекин

Следващата съперничка на Цвети е Айла Томлянович

Цветана Пиронкова започна с победа участието си на силния турнир "China Open" в Пекин, който е с награден фонд от $5,427,105, след като преодоля съпротивата на Никол Гибс, надигравайки я с 4-6 6-2 7-5 в двубой от първи кръг на квалификациите.

За да си осигури място в основната схема първата ни ракета ще трябва да запише още една победа, а следващата ѝ съперничка ще бъде деветата поставена Айла Томлянович, която на старта се наложи с 6-4 6-4 над Сорана Кърстя. В момента хърватката се намира под №68 в ранглистата, рекордното ѝ класиране е №51, а това ще бъде първа среща между двете.

Днешният двубой започна по възможно най-добрия начин за българката, която успя на два пъти да спечели подаването на Гибс и набързо поведе с 4-0, но след това дойде ред на сериозен спад в играта ѝ. Американката се възползва от това и не само изравни резултата, но след общо шест поредни гейма измъкна и първата част.

На старта на втория сет Цветана отново пое контрола върху случващото се на корта и си осигури предимство от 3-0, след което последваха два гейма за нейната противничка, но този път българката не позволи да се стигне до пълен обрат и след нова серия от три поредни гейма успя да изравни резултата в отделните части.

В решителния трети сет драмата продължи с пълна сила, след като американката поведе с пробив и 2-0, Пиронкова отвърна на удара с четири поредни гейма, а след това също загуби предимството си. Стигна се до 4-4, когато двете тенисистки стабилизираха сервиса си и печелеха без особени затруднения своите подавания, за да се стигне до 6-5, когато пловдивчанката достигна до три мачбола, възползва се от последния и след малко над два часа игра се поздрави с първата си победа от US Open насам.