Грандовете продължиха напред за "Карлинг Къп"

Кени Далглиш поздравява Луис Суарес за двата му гола срещу Стоук Сити Снимка: Getty Images
Кени Далглиш поздравява Луис Суарес за двата му гола срещу Стоук Сити

Отборите на Ливърпул, Манчестър Сити, Челси и Блекбърн се присъединиха към Манчестър Юнайтед, Арсенал, Кристъл Палас и Кардиф Сити на четвъртфиналите на турнира "Карлинг Къп".

Измежду първите четири тима единствено лидерът на Висшата лига бе убедителен, като разгроми с 5:2 Уулвърхемптън на неговия "Молиню".

Въпреки това "вълците" първи успяха да вкарат гол чрез Ненад Милияш в 18-ата минута.

В самия край на първата част обаче Джонсън, Насри и Джеко набързо отказаха домакините. Автогол на Де Врийс и отново Джеко след почивката направиха резултата 5:1 за "гражданите" преди О'Хара да отбележи втория гол за Уулвърхемптън.

Страхотна драма се разигра на "Иууд Парк", където Нюкасъл направи страхотно завръщане в мача с два гола след 90-ата минута.

Рокина в 5-ата и Якубу от дузпа в 64-ата дадоха солиден аванс на "роувърите" преди Гътри и Кабай да пратят двубоя в продължения.

Там головете не секнаха, като Педерсен за домакините и Льовенкрандс за "свраките" отбелязаха през първите 15 минути, за да се стигне до 120-ата, когато французинът Гаел Живе класира Блекбърн напред.

Продължения имаше и на "Гудисън Парк", където Челси елиминира Евертън след 2:1 с гол на Стъридж в 116-ата минута.

С два гола на Луис Суарес Ливърпул пък направи обрат през второто полувреме на терена на Стоук Сити, след като допусна гол малко преди паузата между двете части.

Жребият за четвъртфиналната фаза на надпреварата ще бъде теглен на 29 октомври.