Уникален гол на Бербатов направи разликата между Фулъм и Стоук

Бербатов изправи "Крейвън Котидж" на крака

Димитър Бербатов ознаменува по подобаващ начин своя мач номер 200 във Висшата лига на Англия, след като отбеляза единственото попадение при победата на Фулъм с 1:0 над гостуващия Стоук Сити. Голът на българския голмайстор беше истински шедьовър и падна секунди преди края на първото полувреме.

В добавеното време на първата част Димитър Бербатов засече от въздуха една изчистена от Шоукрос топка и със страхотен шут с външен фалц не остави никакъв шанс на Асмир Бегович, стреляйки неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

В 56-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Дежага игра с ръка в собственото си наказателното поле. Марк Шварцер обаче спаси 11-метровия наказателен удар, изпълнен от Джонатън Уолтърс.

Няколко минути след това Бербатов отново демонстрира страхотна техника, като на два пъти се освободи елегантно от бранители на Стоук, след което стреля отново от въздуха, но този път Бегович спаси. В 77-ата минута Брайън Руис проби добре отляво и подаде към Бербатов в наказателното поле, но бранител на Стоук успя да блокира опита за удар на българина.

С успеха Фулъм се изкачи на 11-о място с актив от 32 точки, докато Стоук Сити е точно над "котиджърс" в класирането с точка повече.