Резерва носи победа за Левски на "Стадиона на мира"

Миньор и Левски направиха здрав и оспорван мач в Перник Снимка: Gong.bg
Миньор и Левски направиха здрав и оспорван мач в Перник

Вицешампионът Левски стигна до трудна, но заслужена победа на изключително вражеския за него "Стадион на мира" в Перник, надделявайки с 1:0 срещу Миньор.

Очаквано мачът бе изпъстрен с много сблъсъци, но и с много динамика, каквато рядко се наблюдава у нас. Двата тима заложиха на откритата и бърза игра, която доведе до много положения.

Повечето бяха пред вратата на Иван Чворович, като имаше ситуации, в които играчи на Левски пропускаха от малкото наказателно поле.

Направилият силен мач сръбски вратар обаче капитулира в 67-ата минута. При поредната остра атака на "сините" Тасевски намери Райков по лявото крило, който на свой ред нахлу в наказателното поле и върна топката назад.

Върху нея връхлетя влезлият само три минути по-рано Младенов на мястото на Калво, който вдигна агитката на Левски на крака. При подаването останаха някакви съмнения за нарушение на Шюрд Арш в атака срещу Борислав Стойчев, които обаче не бяха взети под внимание.

Очаквано горещо бе и на трибуните, където двете агитки не спряха да си разменят любезности. Бяха възпламенени и няколко бомбички и от двете страни, които силно отекнаха на стадиона. Всичко обаче се размина без последици и до сериозни инциденти не се стигна.

Победата на Левски бе първа като гост от началото на сезона в "А" група и общо четвърта.