"Ла Фурия" разпиля САЩ, Бразилия и Холандия не се победиха

Санти Касорла си правеше, каквото си иска с американската отбрана и опъна на два пъти мрежата зад Хауърд Снимка: Getty Images

Хегемонът през последните четири години в Европа и света Испания спечели донякъде изненадващо лесно и категорично с 4:0 над традиционно силния състав на САЩ В контролен мач, игран на "Жилет Стейдиъм" в Масачузетс пред около 50 000 зрители.

Селекционерът на "Ла Фурия" Висенте Дел Боске започна с експериментален състав, като сред титулярите отсъстваха играчи като Касияс, Иниеста, Торес, Шави Ернандес и други.

Първите трима се появиха след почивката, когато резултатът вече бе 3:0 за иберийците.

Сантяго Касорла откри резултата в 28-ата минута, след като засече ниско подаване отляво с мощен шут в горния десен ъгъл на Тим Хауърд.

Четири по-късно Алваро Негредо бе изведен сам срещу вратаря и покачи, а малко преди почивката отново Касорла съвсем отчая "янките".

При далеч по-ниско темпо на игра Испания стигна до още едно попадение. То бе дело на влезлия през втората част Фернандо Торес в 73-ата минута.

Бразилия и Холандия пък не успяха да си отбележат гол в друга любопитна контрола в събота вечер. Мачът в Гояния не предложи очакваното зрелище, а домакините завършиха мача с 10 души на терена, след като в 79-ата минута Рамиреш бе изгонен за втори жълт картон.

Чехия също се възползва от липсата на евроквалификация и изигра приятелски мач с Перу, завършил при нулево реми.