Ювентус се върна на пътя на победата

Халфът Алберто Акуилани донесе успеха на Ювентус днес Снимка: Getty Images
Халфът Алберто Акуилани донесе успеха на Ювентус днес

Италианският гранд Ювентус прекъсна едномесечната си серия от мачове без победа с успех с 2:1 срещу Бари.

"Бианконерите" бяха на път да изпуснат трите точки дори и при домакинстовто си срещу последния в класирането, но късен гол на преотстъпения от Ливърпул халф Алберто Акуилани донесе благоприятния резултат.

Преди това единственият здрав нападател от обичайно използваните в състава на Юве Алесандро дел Пиеро откри от пряк свободен удар, но унгарецът Гергели Рудолф изравни.

След мача наставникът на "Старата госпожа" Луиджи дел Нери изрази задоволството си от ефективността на своите футболисти... "Знаехме, че Бари са много добри на контраатаки и направихме необходимо, за да задържаме топката. Играта ни бе много интензивна въпреки умората от мача с Катания за Купата в четвъртък. Успяхме да отвърнем на изравняването, доказвайки, че сме солиден и ефективен отбор", каза треньорът.

И другите отбори, преследващи водача Милан, които играха днес мачовете си - римските Лацио и Рома, постигнаха победи.

"Орлите" се наложиха с минималното 1:0 над Сампдория с гол на чешката резерва Либор Козак, оставил доста съмнения за засада.

В този мач за гостите дебютира преотстъпения от Манчестър Юнайтед Федерико Македо, който е възпитаник на школата на Лацио.

Другият столичен отбор Рома също постигна труден успех с 1:0 - като гост на Чезена след автогол на Пелегрино в 89-ата минута.

Българинът Валери Божинов записа десетина минути на терена за своя Парма, след като влезе на мястото на Рафаеле Паладино в края на мача с Бреша. Той обаче не можа да помогне с нищо на своя отбор, който загуби с 0:2.

Антонио ди Натале отново излезе начело на класацията на голмайсторите, след като се разписа за победата на Удинезе с 4:2 като гост на Дженоа. "Черно-белите" за втори пореден мач отбелязаха толкова попадения, след като преди седмица завършиха 4:4 като гост на водача Милан.