Челси - Коринтианс е финалът на световното

Торес вече има 5 гола в последните три мача на лондончани Снимка: Getty Images
Торес вече има 5 гола в последните три мача на лондончани

Отборът на Челси се класира за финала на световното клубно първенство след съвсем очаквана победа над мексиканския Монтерей на стадион "Йокохама".

С попадения на Мата, Торес и автогол на мексиканците, англичаните спечелиха с 3:1.

Така "сините" от Лондон ще спорят за златното отличие с бразилския Коринтианс, който от своя страна на полуфиналите елиминира Ал Ахли с минималното 1:0.

Челси натисна своя съперник от първите минути, но с пропуски се отличиха Давид Луис и Еден Азар.

Хуан Мата откри резултата в 17-ата минута, а веднага след почивката Фернандо Торес удвои аванса на Челси с петия си гол в последните три мача.

В 48-ата минута Дарвин Чавес си отбеляза автогол за класическото 0:3. В добавеното време Алдо де Нигрис вкара почетното попадение за Монтерей.

Така Челси записа трета поредна победа в последните си три мача, като в тях лондончани реализираха цели 12 попадения.

С оглед на доброто развитие на срещата Рафаел Бенитес смени Давид Луис, Хуан Мата и Фернандо Торес, за да ги запази за сблъсъка за титлата в неделя.

Бразилецът игра като полузащитник и се представи на високо ниво.