България победи с 3:0 Австралия

Срещу Австралия, България записа трета поредна победа в Лондон Снимка: fivb.org
Срещу Австралия, България записа трета поредна победа в Лондон

България записа трета поредна победа в олимпийския волейболен турнир в Лондон - този път срещу Австралия с 3:0 (23, 21, 22) и селекцията на Найден Найденов се класира за четвъртфиналите с пълен актив от трите си мача в група А.

През по-голямата част от мача играта вървеше точка за точка - в първия гейм българите се откъснаха за малко напред при 19:16, а след това и в решителната част при 20:20.

България стартира много слабо във втория гейм и Австралия поведе до 8:2 точки, а след това обаче дойде равенството 14:14, а от 19:18 за България тази част от мача стана необратима.

Третата част стартира по подобен начин - 8:3 за Австралия, след това обаче дойде изравняването при 16:16, а обратът стана факт няколко точки по-късно - при 24:20 вече нямаше връщане назад.

Българите отново бяха мощно подкрепяни от наши сънародници по трибуните на волейболната зала, а агитката понякога скандираше и само имената на родните звезди.