Лестър унищожи Юнайтед в шедьовър - 5:3

Лестър записа една от великите победи в своята история

Радамел Фалкао центрира брилянтно и качи топката на главата на Робин ван Перси, който откри за Манчестър Юн. на терена на Лестър още в 13-та минута, а само 3 по-късно Анхел ди Мария с прехвърлящ удар удвои преднината на "червените дяволи".

Секторът с гостуващата агитка ликуваше и се радваше на пълния със звезди отбор на Юнайтед, който изглеждаше като намерил себе си след трудното начало на кампанията. Веднага след това Жозе Леонардо Улоа се възползва от слабата защита на гостите и върна едно попадение, но това още не бе повод да притеснение.

Още повече, че в 57-та минута Андер Ерера покачи на 3:1 и Луис ван Гаал вдигна победоносно ръце. Но само ако знаеше какво го чака...

Дейвид Нюджънт от дузпа доведе нещата до 2:3, а Естебан Камбиасо изравни за 3:3 в следвашите 6-7 минути. Трябва обаче да се отбележи, че дузпата за Лестър бе доста спорна и до голяма степен даде тон за сензацията на "лисиците".

В 79-та минута Джейми Варди завърши перфектна контраатака на своя отбор след грешка на Хуан Мата и оформи фантастичния обрат в полза на "лисиците" - 4:3.

Това обаче съвсем не бе всичко. Домакините отбелязаха и пети гол чрез Леонардо Улоа, вкарал втора дузпа за своя отбор. Отново положението бе доста дискусионно, след като Джейми Варди извърши фаул срещу съперник преди да бъде повален в наказателното поле от Тайлър Блекет, който бе изгонен с директен червен картон.

Така Юнайтед остава само с една победа в първите 5 кръга, която дойде в миналия кръг срещу Куинс Парк Рейнджърс.

Уест Бромич шокира Тотнъм като гост, след като си тръгна от северен Лондон с победа с 1:0. В герой за Бромич се превърна Морисън, който отбеляза победния гол четвърт час преди края на редовното време.