И Германия блесна с убедителна победа

Томас Мюлер вкара два гола за убедителната победа на Германия над Казахстан с 4:0 в европейска квалификация Снимка: getty images

Отборът на Германия стана вторият тим записал убедителна победа в този кръг на квалификациите за Евро 2012. Тази вечер Бундестимът би с 4:0 Казахстан и продължава да води убедително в група А.

По две попадения в двубоя, който се игра в Кайзерслаутерн отбелязаха Мирослав Клозе и Томас Мюлер.

Германците са вторият тим, който вкара четири гола в срещите от пресявките, играни вчера и днес. Преди 24 часа същото направи и Холандия. Световните вицешампиони се отчетоха с четири попадения срещу Унгария.

За Мирослав Клозе попаденията бяха под №60 и 61 с екипа на Германия. Той вече е само на седем попадения от голмайстор №1 на Бундестима за всички времена Герд Мюлер. Легендата има 68 гола.

Изключителен мач изиграха двамата футболисти на Реал (Мадрид) Сами Кедира и Месут Йозил. Кедира асистира на Клозе за второто му попадение в самия край на мача, а Йозил се отчете с две асистенции за отбелязаните от Томас Мюлер голове през първото полувреме.

В друга от по-интересните срещи днес Норвегия се измъкна от първа загуба в група H. Норвежците завършиха 1:1 с Дания като домакин.

Гостите първи откриха резултата с попадение на Денис Ромедал в 27-ата минута, но Ерик Хусеклеп донесе точката на своя тим с късен гол в 81-ата минута.

След това равенство Норвегия запази първата си позиция в класирането с актив от 10 точки. Дания пък изпусна чудесна възможност да застигне своя съперник и остава на 3-ото място със 7 точки, колкото има и втория Португалия. Иберийците обаче са с по-добра голова разлика.

Шанс за класиране пък запази Албания. В мач от група D тимът би с 1: Беларус след единственото попадение на Хамди Салихи в 62-ата минута. Албанците са трети в потока си с еднакъв точков актив с Беларус - по 8 точки.

В същата група Румъния продължава без победа след като по-рано днес загуби и от Босна и Херцеговина. Северните ни съседи паднаха с 1:2 въпреки че откриха резултата чрез Чиприян Марика в 29-та минута. Попаденията на Ибишевич (63) и Джеко (63) донесоха успеха на Босна и Херцеговина.

Русия пък не успя да победи при гостуването си на Армения в мач от Група B и завърши 0:0. Възпитаниците на Дик Адвокаат имаха териториално превъзходство по време на целия мач, но като цяло положенията пред вратата на домакините липсваха.

Арменците от своя страна действаха на контраатаки и малко в началото на второто полувреме Юра Мовсисян имаше шанс да донесе успеха на тима си, но ударът му мина съвсем близо до гредата на руснаците. Малко преди края на мача шут на Андрей Аршавин също бе много близо до целта, но не влезе.

След нулевото равенство, интригата в групата се завърза, тъй като Русия събра 10 точки от пет мача, докато арменците са с две по-малко.