Дербито на Лига Европа завърши без победител

Роберто Манчини и неговият Манчестър Сити направиха 1:1 с италианския Ювентус Снимка: Getty Images
Роберто Манчини и неговият Манчестър Сити направиха 1:1 с италианския Ювентус

Дербито на втория кръг на групите на Лига Европа между отборите на Манчестър Сити и Ювентус завърши без победител. Двата тима направиха 1:1.

За италианците, които тръгнаха много трудно в Серия А, обаче това е второ равенство след изненадващото 3:3 срещу полския Лех в Торино на старта на срещите от група А на Лига Европа. Винченцо Якуинта откри резултата в 10-ата минута, а Адам Джонсън изравни преди почивката. В другата среща от групата Лех победи Залцбург с 2:0.

Ливърпул изигра поредния си слаб мач, като завърши 0:0 при гостуването си на Утрехт. След пет поредни победи в Лига Европа мърсисайдци може да се радват на точката, спечелена в Холандия.

Въпреки че Рой Ходжсън обяви Лига Европа за нещо маловажно, за разлика от предишните двубои той пусна титулярите. Единствените отсъстващи бяха Стивън Джерад, който получи почивка и не пътува с отбора, и контузения Пол Кончески, който бе заменен от младия Мартин Кели.

Срещата бе мач номер 300 за Ливърпул в европейските клубни турнири. Дирк Каут пък се завърна на стадиона, от където започва професионалната му кариера. Холандецът има 51 гола в 160 мача за Утрехт.

В играта на Ливърпул отново се виждаше липса на идеи в атаки и липса на увереност като цяло. Защитата и Хосе Рейна бяха колебливи и трябва да са доволни, че не допуснаха гол. В началото на второто полувреме няколко неубедителни изяви на испанския вратар доведоха до опасни положения, но той имаше късмет.

При една от редките си добри атаки за мърсисайдци Каут изведе великолепно Торес, който продължи да показва, че не е във форма, като пропусна от прекрасна позиция.

Без победа все още е и първият победител в турнира - Атлетико (Мадрид). След шокиращата загуба на старта на турнира в Солун, снощи испанците направиха 1:1 с Байер (Леверкузен) като домакин.