Милан под въпрос за финала за Купата след 2:2 с Палермо

Златан Ибрахимович вкара едно от попаденията за Милан, но усилията му не стигнаха за пълен успех на тима Снимка: Getty Images

Лидерът в Серия "А" Милан постави под сериозна въпросителна участието си във финала на тазгодишното издание на Купата на Италия.

"Росонерите" стигнаха само до 2:2 като домакини на Палермо в първия полуфинал и ще гонят дивото на 10 май, когато е реваншът в сицилианския град.

Златан Ибрахимович даде аванс за Милан в 4-ата минута, когато засече едно дълго центриране по диагонала в малкото наказателно поле.

Десет по-късно Пасторе бе изпуснат от бранителите в червено-черно и с красив удар от въздуха в близкия ъгъл изравни.

Гостите изненадващо излязоха напред в резултата в 53-ата минута. Тогава Абел Ернандес от трудна позиция на 2-3 метра от аутлинията шутира силно в горния далече ъгъл за 2:1.

Надеждите за Милан за нещо повече в ответния мач съхрани Емануелсон в 76-ата минута.

В случай че "росонерите" успеят да елиминират Палермо, на финала по всяка вероятност ще се изправят срещу съгражданите си от Интер, които във вторник победиха Рома с 1:0 насред Рим.