Фъргюсън: Бербатов е в невероятна форма

Алекс Фъргюсън е доволен от формата на Димитър Бербатов Снимка: BGNES
Алекс Фъргюсън е доволен от формата на Димитър Бербатов

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън отново похвали българския си нападател Димитър Бербатов. Футболист №1 за 2010 г. у нас отбеляза снощи два гола за „червените дяволи" при успеха им с 2:0 над Съндърланд. Така Бербатов има вече 13 гола във Висшата лига, което е най-доброто му постижение с екипа на Юнайтед.

След двубоя Фъргюсън не скри задоволството си от силното представяне на Бербатов, но призна, че понякога е необходимо да се лиши от най-резултатния си футболист заради тактически съображения. Именно това е причината, поради която българинът е останал на скамейката в двубоя срещу Арсенал преди две седмици.

"Резултатът срещу Съндърланд е добър. Мисля, че през първото полувреме показахме фантастичен футбол и можехме да поведем с четири-пет гола. През второто полувреме, с изключение на първите десетина минути, в които Димитър имаше няколко възможности, а вратарят на Съндърланд спаси няколко положения, намалихме темпото.

Играчите ми знаят, че след два дни имат мач с Бирмингам, а двубоят на Бирмингам срещу Евертън бе отложен, така че те ще имат предимство. Затова бе нормално да сме по-икономични през второто полувреме.

Димитър разбира добре, че има някои мачове, в които трябва да играем с един нападател и трима централни полузащитници и двубоят с Арсенал бе точно такъв. Неговата форма през този сезон обаче е невероятна. Ако имаме двама играчи, които да вкарат 25 гола или повече, ще имаме много сериозен шанс за титлата", заяви Фъргюсън.