Феноменален гол на Рууни издигна Юнайтед над Сити

Нани даде преднина на "червените дяволи" Снимка: Getty Images
Нани даде преднина на "червените дяволи"
Новото попълнение на "гражданите" - Един Джеко, шутира към вратата и след рикошет в тялото на Силва резултатът е изравнен Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед спечели градското дерби срещу Сити с 2:1 в ранния мач от 27-ия кръг на Висшата английска лига, игран пред повече от 75 322 зрители в "Театъра на мечтите". Така "червените дяволи" направиха много голяма крачка към рекордната 19-а титла.

В герой за домакините се превърна Уейн Рууни, отбелязал фантастичен гол в 78-ата минута. Тогава Нани центрира отдясно в наказателното поле, където английският национал направи прекрасна задна ножица. Вратарят на "гражданите" замръзна на място, а топката влетя в горния му ляв ъгъл.

За съжаление Димитър Бербатов не започна като титуляр срещата. При 1:1 Алекс Фъргюсън пусна бившия ни национал след почивката на мястото на слабо представящия се Андерсон.

Иначе първите 15-20 минути бяха за Манчестър Сити. Не бяха изтекли и 4 минути, когато при чудесна акция на "небесно-сините" Давид Силва бе изведен сам срещу Един ван дер Саар, но би на сантиметри покрай десния стълб.

Като цяло Юнайтед държеше по-често топката, но по-добрите атаки бяха за Сити. Макар и незаслужено, домакините успяха първи да стигнат до попадение.

Това се случи в 41-ата минута, когато Ван дер Саар изрита силно топката към централната част на игрището, където Рууни я продължи към Гигс. Уелсецът потърси Нани, който с прекрасно първо докосване на практика елиминира съпротивата на Сабалета и озовавайки се сам срещу Харт го преодоля с нисък по земята удар.

Възпитаниците на Роберто Манчини започнаха по-активно и след почивката. Постепенно те пренесоха играта дълбоко в половината на "червените дяволи" и логично изравниха.

В 65-ата минута при атака, започната от Тевес и минала през Шон Райт-Филипс, топката се озова в краката на новата покупка на гостите Един Джеко. Босненският голаджия отправи удар, който щеше да прати кълбото в аут. То обаче рикошира в тялото на Давид Силва и излъга Ван дер Сар.

Оттук насетне мачът се отвори, като реално средната линия и на двата тима липсваше. По-големият опит и класа на Манчестър Юнайтед си каза думата с бомбата, която хвърли Рууни 12 минути преди края.

Много добри думи трябва да се кажат за играта на младия бранител на домакините Крис Смолинг, тотално неутрализирал Тевес.

След този си успех Бербатов и компания ще продължат да бъдат лидери, като в актива си вече имат 57 точки. Манчестър Сити ще остане трети и след този кръг със своите 49.