Страхотен Джокович прегази Бердих на финала на "China Open"

Джокович се поздрави с петата си титла през сезона

Невероятен Новак Джокович спечели петата си титла от турнира "China Open" в Пекин след 6-0 6-2 на финала над Томаш Бердих. Сърбинът потвърди традицията да играе лесно срещу чеха, но едва ли са били мнозина тези, които са допускали, че ще му даде едва два гейма, и то в самия край на финалния мач, в който взе 11 поредни гейма за 6-0 5-0.

Джокович, който преди това триумфира в китайската столица през 2009, 2010, 2012 и 2013, демонстрира страхотна форма и не загуби нито сет в тазгодишното издание на надпреварата. Нещо повече - Ноле позволи на съперниците си да вземат средно по 5 гейма в похода му към титлата.

Както и в предишните си мачове в Пекин, Джокера се движеше перфектно, ретурът му работеше и рядко грешеше в разиграванията. Сърбинът не позволи в нито един момент да бъде поставен под напрежение и спечели с лекота. Бердих от своя страна бе далеч от най-добрия си тенис и нямаше какво да противопостави на опонента си.

Победата е 24-та поредна в Пекин за Джокович и стана факт за час и 7 минути. Трофеят пък е 46-ти за световния лидер в ATP тура и пети през календарната година. По-рано през сезона той се наложи в Индиън Уелс, Маями, Рим и на Уимбълдън.