И Мексико и Уругвай с фалстарт на Копа Америка

Мексиканците се чудят откъде им дошло след загубата от Чили Снимка: Daylife.com
Мексиканците се чудят откъде им дошло след загубата от Чили
Нападателят на Ливърпул Луис Суарес спаси Уругвай от конфузна загуба от Перу Снимка: getty images
Нападателят на Ливърпул Луис Суарес спаси Уругвай от конфузна загуба от Перу

Отборите на Мексико и Уругвай станаха поредните фаворити, разочаровали на старта си в тазгодишното издание на Копа Америка.

След като суперсилите Аржентина и Бразилия не можаха да вземат победи в първите си мачове, Уругвай завърши 1:1 с Перу, а "сомбрерата" паднаха с 1:2 от Чили.

Докато при гостуващите от съседната зона КОНКАКАФ мексиканци по-слабото представяне можеше да се предвиди заради отсъствието на редица титуляри, получили почивка, и на други, които бяха отстранени дисциплинарно заради разразилия се скандал с проститутки, то от уругвайците се очаква повече заради четвъртото им място на Мондиал 2010 и традициите им в Копа Америка, където заедно с домакина Аржентина държат рекорда за най-много титли - 14.

Въпреки че излязоха със страхотното си трио в атака Форлан - Суарес - Кавани, "небесносините" дори се оказаха догонващи в резултата, след като нападателят на Хамбургер Паоло Гереро откри за перуанците. Все пак Луис Суарес изравни в края на първата част и до края нищо не се промени.

Следващите мачове от група "С" са през нощта на събота срещу неделя, когато изненадващият водач Чили ще премери сили с Уругвай, а Перу ще се изправи срещу Мексико.