Интер продължи възхода си в Серия "А" след успех в Генуа

Нагатомо вкара втори важен за Интер гол в рамките на четири дни Снимка: Getty Images
Нагатомо вкара втори важен за Интер гол в рамките на четири дни

Започналият по ужасяващ начин настоящия сезон в Италия Интер направи още една крачка към възвръщането на своя блясък и най-после се изкачи в първата половина на класирането на Серия "А" след минимална победа с 1:0 като гост на Дженоа в отложен мач от XI кръг.

Със спечелените три точки "нерадзурите" изпревариха тима от Генуа в подреждането и заеха седмото място с 20, колкото има и шестият Палермо. "Грифоните" пък паднаха с една позиция надолу и са осми с 18.

Развръзката на стадион "Луиджи Ферарис" в пристанищния град настъпи в средата на второто полувреме. В 67-ата минута Рикардо Алварес получи пас на дясното крило и реши да центрира в наказателното поле към далечната греда, където Юто Нагатомо се измъкна от защитниците на домакините и с глава насочи топката в долния десен ъгъл на Себастиан Фрей.

Попадението бе второ за японския национал в рамките на само четири дни, след като в събота се разписа и във вратата на Фиорентина. В следващия кръг "нерадзурите" гостуват на Чезена, докато Дженоа приема Болоня.