Стяуа прати Челси в нокдаун

Гарет Бейл отново наказа Интер

Чудесата на Стяуа нямат край, румънците повалиха Челси с 1:0 в първи осминафинал в Лига Европа. Да, шампионът на Европа още не е елиминиран и има всички шансове да обърне резултата след седмица у дома, но победата на Стяуа е паметна.

С 23-ия си гол за сезона Раул Русеску донесе успеха пред историческите 55 хиляди на националния стадион в Букурещ. Никога досега арената не е била толкова пълна.

Русеску вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Райън Бертран срещу самия голмайстор. Челси имаше едва 2-3 добри положения, а Стяуа игра като равен срещу първенеца на Европа. Воден от бившият играч на Литекс Лауренциу Регенкампф, тимът от Букурещ бе съставен от 10 румънци и полския централен защитник Лукаш Сукала.

Сезонът е невероятен за Стяуа, който води с 12 точки в първенството на Румъния и мечтае за четвъртфинал в Лига Европа.

Тотнъм смаза Интер с 3:0, като отново диригент на боя бе Гарет Бейл. Уелсецът вкара първия гол и игра вдъхновено, както вече очакваме от него във всеки мач. Бейл прави чудесен сезон и е с основна заслуга Тотнъм да е близо до място в четворката на Висшата лига. Интер едва ли иска да го види отново. През 2010 г. отборите се срещнаха в групите на Шампионската лига, Бейл наниза хеттрик в Милано (4:3 за Интер) и попиля италианците с две асистенции в Лондон (3:1 за Тотнъм).

Руската тройка в турнира не предложи атракция, но пази надежда да стигне четвъртфиналите „в пакет". И трите тима не вкараха гол, а два направиха 0:0! Най-тежка ще е задачата на Анжи, за когото реваншът е в Нюкасъл. Зенит и Рубин са домакини на вторите мачове.

Като цяло вечерта не бе голова фиеста и в осемте мача имаше само 10 гола.