Локомотив (Пловдив) изхвърли Левски за Купата след продължения

Капитанът на Локомотив Здравко Лазаров отбеляза победния гол в продълженията Снимка: Plovdiv24.bg
Капитанът на Локомотив Здравко Лазаров отбеляза победния гол в продълженията
През първото полувреме Тони Калво бе открил резултата за гостите
Капитанът на Левски Христо Йовов се спречка с Базил де Карвальо в края на редовното време и двамата бяха изгонени Снимка: Sofia Photo Agency

Локомотив (Пловдив) победи Левски с 2:1 в четвъртфинал за Купата на България.

„Черно-белите" елиминираха столичани в продълженията, след като инфарктно изравниха в добавеното време.

Домакините заслужаваха повече победата, защото имаха игрово превъзходство почти през целия мач пред своята публика, която ентусиазирано ги подкрепяше 120 минути.

Тони Калво откри резултата в 21-ата минута при контраатака, дошла веднага след като Здравко Лазаров падна в наказателното поле на „сините", но съдията Ивайло Стоянов не отсъди дузпа.

До края на първата част пловдивчани на два пъти удариха греди, а след почивката това се случи за трети път.

Към края на мача вратарят на Левски Пламен Илиев получи контузия, след като Юнес Бенжелюн от Локомотив го прегази в наказателното му поле, и това наложи дълго прекъсване на играта, като в крайна сметка Божидар Митрев замени младия страж.

Непосредствено преди края на редовното време футболисти от двата отбора се спречкаха в центъра на терена, а реферът изгони Базил де Карвальо и Христо Йовов.

Във втората от добавените от Стоянов шест минути защитникът Михаил Венков успя с глава да донесе изравняване за „черно-белите", а скоро след подновяването на играта  капитанът Здравко Лазаров донесе еуфория на „Лаута", правейки резултата 2:1.

Така Локомотив (Пловдив) е на полуфинал за Купата на България и има отлични шансове да се пребори за европейска квота за следващия сезон!