Лион и Шалке 04 не срещнаха трудности

Раул вкара два гола за Шалке 04 при успеха с 3:1 над Апоел (Тел Авив) Снимка: Ройтерс
Раул вкара два гола за Шалке 04 при успеха с 3:1 над Апоел (Тел Авив)

Двата големи фаворита в група "B" на Лигата - Лион и Шалке 04, взеха своето в домакинските си мачове, съответно срещу Бенфика и Апоел (Тел Авив). Французите се наложиха с 2:0 на "Жерлан", докато "кралско-сините" се наложиха с 3:1.

Лион успя да поведе в 21-ата минута, когато след грешка на гостите в средата на терена бе подета бърза контраатака. Бастош, който минута по-рано нацели гредата, получи топката отляво и центрира към Джими Бриан, който с глава я насочи в близкия ъгъл за 1:0.

Малко преди почивката Гайтан от Бенфика получи втори жълт картон и задачата на гостите стана още по-трудна. Логично те инкасираха второ попадение шест минути след подновяването на играта.

Първо футболист на Лион отправи шут от средно разстояние, пращайки топката в дясната греда. Оттам кълбото бе центрирано към Лисандро, който стреля с глава, но Роберто спаси. Топката се върна към нападателя на домакините и този път нямаше как да сбърка на опразнената врата.

Лятната трансферна бомба на Шалке 04 - Раул Гонзалес, се превърна в основна фигура за успеха на своя отбор срещу израелския шампион.

Той взриви публиката в Гелзенкирхен с прекрасен фалцов изстрел с левия крак от петнайсетина метра още в 3-ата минута.

Отново той покачи в 58-ата, засичайки ниско центриране отляво. Десет по-късно съотборникът му Хурадо направи резултата класически с много красиво изпълнение по диагонала "а ла Тиери Анри".

Евреите успяха да се отчетат в 3-ата минута от добавеното време чрез удар на Шехтер отблизо.