Челси само с точка срещу Астън Вила

Отборът на Челси спечели само точка срещу Астън Вила Снимка: getty images
Отборът на Челси спечели само точка срещу Астън Вила

Английският шампион Челси успя да спечели само точка от домакинския си двубой с Астън Вила от 21 кръг на Висшата лига. Срещата завърши 3:3 след страхотна игра и на двата отбора и невероятно шоу пред пред препълнените трибуни на "Стамфорд Бридж".

Точни за домакините бяха Франк Лампард (23), Дидие Дрогба (83) и Джон Тери (89), докато за гостите се разписаха Ашли Йънг (41), Емил Хески (47) и Киърън Кларк (92).

Българският национал Стилиян Петров изведе бирмингамци с капитанската лена, като игра на ниво през всичките 90 минути, а в средата на първата част получи един от общо седемте жълти картона за своите.

Двата тима непрекъснато си разменяха водачеството в резултата след като домакините откриха в 23-та минута чрез Франк Лампард. Английският национал се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Флоран Малуда. В края на полувремето дузпа бе отсъдена и за Астън Вила, а Ашли Йънг я превърна в гол.

Тимът на Стилиян Петров поведе две минути след началото на второто полувреме чрез Емил Хески. Едва в 84 минута Дрогба върна надеждата на Челси, че все пак няма да останат без точки в мача.

Пет минути по-късно чрез капитана си Джон Тери „сините" дори поведоха. Радостта им бе кратка след като в продължението Киърън Кларк се реваншира за пропуска си при гола на Тери и донесе точката на Астън Вила.

Така Челси продължава с неубедителното си представяне след като в последните осем мача в първенството тима има само една победа.

В класирането английският шампион е на пето място с 35 точки, на 6 зад лидера Манчестър Юнайтед, който има и мач по-малко. Астън Вила остава на незавидната 15-а позиция с 21 точки.