Инфарктна победа на Наполи прати тима пред Интер

Лацио поведе с 2:0, но в крайна сметка допусна да бъде обърнат в самия край Снимка: Getty Images
Лацио поведе с 2:0, но в крайна сметка допусна да бъде обърнат в самия край

Наполи победи Лацио с 4:3 пред повече от 50 000 зрители на стадион "Сан Паоло" в Неапол в мач за хора със здрави нерви от XXXI кръг на италианското Калчо.

С тези три точки неаполитанците изпревариха шампиона Интер и вече са на второ място в класирането с 62 - на само три зад лидера Милан. Хеттрик за победителите реализира Единсон Кавани.

Гостите от Рим бяха по-добри до почивката и логично се оттеглиха с преднина от един гол. Той падна в 29-ата минута, когато капитанът Маури навърза цялата защита на Наполи и с красив външен фалц прати топката в далечния на Санктис ъгъл.

Отново той можеше да удвои малко след това, като излезе сам срещу вратаря, но би покрай дясната греда.

Това стана факт в 57-ата минута, когато Диас от границата на вратарското поле засече центрирана от свободен удар топка.

Оттук насетне домакините се вдигнаха на отчаян щурм и между 60-ата и 62-ата минута съумяха да изравнят.

Първо Досена засече с глава на далечната греда при една изсипана от фаул топка в наказателното поле, а 120 секунди по-късно Кавани пак с глава изравни при ново статично положение и върната от аутлинията топка.

Няколко минути по-късно съдиите не признаха абсолютно редовен гол на Броки. Той шутира от над 25 метра, като топката срещна напречната греда и тупна видимо зад голлинията.

Това обаче не смути лациалите и в 68-ата минута те отново излязоха напред в резултата благодарение на автогол на Ароника при едно ниско центриране отляво.

Кулминацията настъпи в последните десетина минути на срещата. В 80-ата Джузепе Биава фаулира Кавани в наказателното поле, което означаваше дузпа и червен картон на защитника. Зад топката застана потърпевшият и той изравни.

Трибуните на "Сан Паоло" буквално експлодираха в 88-ата минута. При поредна атака на неаполитанците Кавани изкочи сам срещу Муслера и с техничен удар го прехвърли за крайното 4:3.