Бербатов се разписа при равенство на Фулъм

Бербатов вече има 6 гола от началото на сезона

Димитър Бербатов отбеляза гола за Фулъм при домакинското равенство 1:1 на лондончани срещу Саутхямптън. Българинът се разписа за Котиджърс още в 8-та минута, но Фулъм не успя да удържи аванса си.

Това бе шесто точно попадение за Димитър Бербатов от началото на сезона. След гола бившият национал съблече фланелката си, а под нея имаше друга с надпис "Запазете спокойствие и ми подавайте топката" (Keep calm and pass me the ball).

В крайна сметка неговите съотборници не запазиха нужното спокойствие и допуснаха изравняване пет минути преди края, когато Рики Ламбърт бе точен от дузпа.

Фулъм е на 14-о място с 21 точки, докато Саутхамптън е точно над зоната на изпадащите с актив от 16 т.

Много драма имаше на "Олд Трафърд", където Манчестър Юнайтед стигна до уникален обрат и победа с 4:3 над Нюкасъл.

"Свраките" на три пъти повеждаха в резултат, но Чичарито донесе трите точки на "червените дяволи" с гол в добавеното време. Джони Еванс отбеляза попадение и си вкара автогол, а другите голмайстори за Юнайтед бяха Патрис Евра и Робин ван Перси. Джеймс Пърч и Папис Сисе бяха точни за Нюкасъл.

Съндърланд надигра шампиона Манчестър Сити с 1:0 у дома, а Челси си тръгна с пълния комплект точки от гостуването си на Норич след успех с 1:0 с гол на Хуан Мата.

В класирането води Манчестър Юнайтед с 46 точки, пред Сити с 39 и Челси с 35 и мач по-малко.