Бенитес иска още от Ливърпул

Ливърпул може да спечели Лига Европа, е мнението на Рафа Бенитес

Ливърпул си отмъсти на Бенфика, елиминирайки ги категорично с 4:1 в реванша от четвъртфиналите на Лига Европа. В първата среща португалците бяха победили на свой терен с 2:1 след доста спорни съдийски решения.

Мърсисайдци поведоха с 2:0 още през първото полувреме с голове на Дирк Каут и Лукас Лейва. Лекуващият контузия в коляното централен нападател на Ливърпул Фернандо Торес непрекъснато бе атакуван твърдо от защитниците на Бенфика, но през втората част и той ги наказа с нови два гола.

Мениджърът на Ливърпул Рафа Бенитес похвали играчите си за победата и изрази мнение, че тимът има много по-голям потенциал.

"Сега имаме две цели", обясни доволният Бенитес след мача. "Ще се опитаме да изпълним и двете. Оттук нататък трябва да спечелим всеки един мач, като започнем с този с Фулъм в неделя. Което означава, че искам финал за Лига Европа и място в Топ 4 във Висшата лига, което ще ни върне в Шампионската лига следващия сезон".

В Англия Ливърпул е на 4 точки от 4-ото място пет кръга преди края на шампионата.

Рафа обясни, че е харесал играта на тима си, но отхвърли твърденията, че това е най-добрият мач на Ливърпул този сезон.

"Стана добър мач защото и съперникът ни е много добър, четири гола са фантастично представяне, но мисля, че този сезон сме играли и по-добре. Всяка победа е важна, особено на този етап от турнира. Ще съм много доволен ако стигнем до финала и го спечелим. Мисля, че имаме сили да го направим", допълни Рафа, който е спряган за новия треньор на Реал за следващия сезон.