България победи Италия с 3:0

Българите завършиха на първо място в групата си в Лондон Снимка: FIVB.org
Българите завършиха на първо място в групата си в Лондон

България победи с 3:0 (32:30, 25:20, 25:19) гейма Италия в последния си мач от груповата фаза на Олимпиадата в Лондон. С тази победа българите завършиха на първо място в група А с четири победи и една загуба и на четвъртфиналите ще срещне четвъртия от група В, като най-вероятно това ще е Германия.

Най-оспорван беше първият гейм на мача, в който обаче селекцията на Найден Найденов демонстрира страхотно спокойствие и на няколко пъти демонстрира, че може да играе точка за точка като надлъгването продължи до 27:27, като в крайна сметка българите успяха да се откъснат с нужните им две точки преднина.

Решителният момент във втория гейм дойде при 16:11 за българите, след което те контролираха играта до края на частта.

В третия гейм също се играеше за точка до 11:11, а при 20:17 българите взеха превес, италианците поискаха прекъсване, но това не промени хода на играта.