Раниери: Загубата от Олимпик е показателна за състоянието на Интер

Интер на Клаудио Раниери е без победа вече седем мача! Снимка: Getty Images
Интер на Клаудио Раниери е без победа вече седем мача!
Андре Аю донесе успеха на Олимпик (Марсилия) в 93-ата минута! Снимка: Daylife.com
Андре Аю донесе успеха на Олимпик (Марсилия) в 93-ата минута!
Футболистите на Базел триумфираха и срещу Байерн, два месеца и половина след успеха си срещу друг гигант - Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Финалистите в Шампионската лига от 2010 г. Интер и Байерн допуснаха късни загуби с по 0:1 при гостуванията си съответно на Олимпик (Марсилия) и Базел.

Италианският тим изглеждаше сигурен за ремито в първия мач в южния френски град, когато гол на ганайската звезда Андре Аю с глава в 93-ата минута донесе успеха на ОМ!

Приблизително по същото време се издъниха и баварците. В 86-ата мин. резервата Валентин Щокер реализира единственото попадение в мача и два месеца и половина след историческата победа над Манчестър Юнайтед, шампионът на Швейцария взе още един скалп на гигант на свой терен.

И в двата лагера - на Интер и Байерн, приеха пораженията сравнително спокойно, запазвайки надежда за реваншите.

Треньорът на „нерадзурите" Клаудио Раниери определи загубата като показателна за сегашното състояние на отбора, който няма победа вече в седем мача във всички турнири, като в само един от тях постигна равенство.

„Това е моментната снимка на състоянието ни - когато нещата се объркват, те наистина се объркват", каза италианецът, „Двубоят не е завършил, нашият стадион ще е пълен и можем да обърнем развоя. Липсваше ни късмет, което е характерно за нас напоследък. Намираме се в негативна серия, но не заслужавахме да загубим мача".