Интер влезе в Топ 3, Дженоа взе дербито на Генуа

Ето'о получава поздравления от Снайдер и Нагатомо, след като предизвика първия гол на "Артемио Франки" Снимка: Getty Images
Сампдория и Дженоа сътвориха истинска битка, която бе спечелена от "грифоните" Снимка: Getty Images
Сампдория и Дженоа сътвориха истинска битка, която бе спечелена от "грифоните"

Актуалният европейски и световен клубен шампион Интер спечели трудно с 2:1 при гостуването си във Флоренция на местния Фиорентина в отложен мач от италианската Серия "А".

Така "нерадзурите" изпревариха тима на Лацио и се изкачиха на трета позиция в таблицата, събирайки 47 точки - с две зад втория Наполи и на пет от лидера Милан.

Интер поведе още в 6-ата минута, когато при бърза контраатака Ето'о се опита отдясно да центрира ниско по тревата. Кампорезе обаче се оказа на пътя на топката и се опита да я изчисти, но за нещастие в собствената си врата.

По доста куриозен начин стана изравняването на резултата. в 33-ата минута Паскуал центрира от лявото крило към близката греда. Никой обаче не успя да засече кълбото, което подлъга Сезар и след рикошет в лявата греда опъна мрежата.

В 62-ата минута обаче именно Паскуал бе надигран от Ето'о по десния фланг. След като финтира играча на "виолетовите", камерунецът стигна до аутлинията и даде остър пас към Пацини, който от непосредствена близост разстреля Боруц за крайното 2:1.

Страхотен гол на Рафиня донесе победата на Дженоа в градското дерби срещу Сампдория в друг отложен сблъсък от италианското първенство.

Мачът се игра на стадиона на "моряците", а попадението на бразилския защитник падна в 10-ата минута на второто полувреме. Тогава той изстреля истински снаряд от над 25 метра, който попадна под гредата на Чурчи.

Така "грифоните" изпревариха своя голям съперник във временното класиране и вече са 11-и с 32 точки, колкото има и Фиорентина. Сампдория пък се свлече на 13-а позиция със своите 30.