Стилиян и Мартин загубиха в Англия

Стилиян Петров и съотборниците му от Астън Вила нямаха повод за радост днес Снимка: Getty Images
Стилиян Петров и съотборниците му от Астън Вила нямаха повод за радост днес

Българските национали Стилиян Петров и Мартин Петров играха като титуляри, но загубиха своите мачове във Висшата лига на Англия днес.

Астън Вила падна с 1:2 от местния съперник Уест Бромич Албиън в бирмингамското дерби на ниво Премиършип.

Стенли и компания поведоха в 23-ата минута след дузпа, изпълнена от Маркъс Бент, но ходът на мача се обърна в 34-ата, когато отлично играещият халф Крис Хърд бе изгонен със спорен директен червен картон от рефера Фил Дауд за нарушение в наказателното поле срещу шведа Йонас Олсон. Крис Брънт обаче пропусна да реализира наказателния удар за УБА.

В последната минута на първото полувреме Албиън все пак успяха да се възползват от численото си превъзходство и изравниха с гол на шведския защитник Олсон, който отново се оказа решаващата фигура.

През втората част друг бранител - австриецът Паул Шарнер, донесе и победата на Уест Бромич.

Така двата клуба от града станаха съседи в класирането с по 11 точки, като Вила заема с по-добра голова разлика осмото място, а техният съперник е десети.

Българският капитан Петров бе през целия мач на терена за Астън Вила.

Съименникът му в Болтън също претърпя загуба - 0:2 от Съндърланд на своя стадион.

Докато Мартин бе в игра, мачът си беше равен, но след като в 75-ата минута го смениха с Гаел Какута, гостите отбелязаха два късни гола и се изкачиха до дванайсета позиция с 9 точки, а Болтън е осемнайсети с 6.