България на полуфинал в Лондон

Соколов завърши мача с най-много точки за България Снимка: fivb.org
Соколов завърши мача с най-много точки за България

България ще играе на полуфиналите на олимпийския волейболен турнир в Лондон, след като снощи селекцията на Найден Найденов победи с 3:0 Германия (25:20, 25:16, 25:14).

Следващият съперник на България е Русия, която острани с 3:0 Полша, а мачът е в петък от 17 часа.

Така българският национален отбор изравни второто си най-добро класиране на Олимпиада - второ място в Мюнхен през 1972, а най-доброто постижение на българите е бронзът от Москва 1980.

В първия гейм българите водеха от началото до края на частта и нито веднъж не позволиха на германците да се доближат до изравняване. Във втората част интригата продължи до 6:6, след което българите взеха 4 точки аванс и въпреки техническите прекъсвания, те не повлияха на хода на мача и геймът завърши 25:16.

В третата част Германия излезе за кратко напред, но българите веднага изравниха и поведоха 7:3, а малко по-късно става 12:6 и 16:7 - моментите, в които двата тима ползваха технически прекъсвания. След това германците вече нямаше как да обърнат хода на мача и третият гейм завърши 25:14.

Българите завършиха с 61% успешни атаки, а най-резултатен в мача се оказа Соколов - 22 точки, а Алексиев и Николов записаха по 11.