Ювентус взе Суперкупата на Италия

"Бианконерите" дават заявка за още един силен сезон.

Ювентус започна сезона обещаващо, спечелвайки Суперкупата на Италия след разгромно 4:0 над Лацио и то на "Олимпико".

Торинци откриха резултата в 23-та минута чрез Пол Погба, а след това окончателно прекършиха съперника си с три гола в рамките на четири минути през втората част.

Джорджо Киелини удвои в 52-та минута, Стефан Лихтщайнер добави трети гол в 54-та, а Карлос Тевес фиксира крайния резултат в 56-та минута.

Погба замени контузения Клаудио Маркизио и още с едно от първите си докосвания вкара след заучено изпълнение от пряк свободен удар, което го изведе в удобна позиция.

Малко след почивката след бърза контра Лихщайнер подаде към Киелини, който засече за 2:0. Още в следващата атака резултатът вече бе 3:0.

Лихщайнер се измъкна от опит за изкуствена засада и след чудесна комбинация с Вучинич уби интригата в двубоя.

В 56-та минута пък настъпи мигът на Карлос Тевес. Маркети спаси удари на Лихщайнер и Погба, но топката попадна в аржентинеца, който от близо разстояние оформи крайното 4:0.