Осасуна препъна Реал, Барселона се откъсна на върха

Еманюел Адебайор не успя да помогне на Реал срещу Осасуна Снимка: getty images
Еманюел Адебайор не успя да помогне на Реал срещу Осасуна
Кристиано Роналдо и Валтер Пандиани се сдърпаха след края на първото полувреме на мача между Осасуна и Реал (Мадрид) Снимка: getty images
Жозе Моуриньо не обвини играчите си за загубата срещу Осасуна Снимка: getty images
Жозе Моуриньо не обвини играчите си за загубата срещу Осасуна

Отборът на Осасуна поднесе най-голямата изненада в 21-ия кръг на Примера Дивисион. На собствения си стадион в Памплона, Осасуна спечели с 1:0 срещу Реал (Мадрид) и позволи на настоящия шампион Барселона да се откъсне на върха в класирането. Каталунците вече имат аванс от седем точки.

Единственото попадение в двубоя вкара Камуняс в 61-та минута. Домакините имаха възможност да направят успеха си по-изразителен в 84-тата минута Ударът на Крищиан Вадош обаче беше избит от Алваро Арбелоа точно пред голлинията.

За Реал това е второ поражение в първенството след това от Барселона с 0:5 в края на ноември. Осасуна пък е поредният тим от дъното на класирането, който футболистите на Жозе Моуриньо не успяват да преодолеят. Преди две седмици „белия балет" направи 1:1 с предпоследния Алмерия. През първия полусезон 18-ия в класирането Леванте също завърши реми с Реал - 0:0.

На тима от столицата не помогна и появата на новото попълнение Еманюел Адебайор. Въпреки че има само една тренировка с новите си съотборници и не бе играл официален двубой от 1 декември тогоанецът се появи на терена в 65-та минута. И той обаче не получи достатъчно чиста възможност да отбележи.

Публиката на домакините направи всичко възможно да помогне на своите като на няколко пъти атаки на Реал (Мадрид) бяха спирани заради хвърлена втора топка от трибуните директно на терена.

В трети пореден мач пък нервите на играч на Реал не издържаха и той се замеси в конфликт. След като срещу Алмерия и Майорка в центъра на събитията бе вратарят Икер Касияс сега същото се случи и с Кристиано Роналдо, който тази вечер изигра своя мач №50 в Ла Лига. На прибиране към съблекалнята след първото полувреме той се сдърпа с Валтер Пандиани от Осасуна. Футболисти и хора от резервната скамейка на двата тима обаче се намесиха бързо и не позволиха ситуацията да излезе извън контрол.

„Не може да се каже, че днешните загубени точки са по-важни в битката за титлата от загубените точки срещу Леванте или Алмерия. Не заслужавахме да загубим, но пък по начина, по който игра съперника ни - на върха на възможностите си той също заслужаваше положителен резултат. Все пак Осасуна имаха цяла седмица да се подготвят и изиграха мача много правилно. Може би равенството бе най-справедливо.

Играчите ми си свършиха достойно работата. Те нямат вина за загубените три точки и за второто поражение в първенството. Съдията също се справи чудесно. Ситуацията за нас е трудна, но вече трябва да мислим, че ни предстои ни нов ден, нов мач и трябва да продължим да работим", бяха първите думи на разочарования треньор на Реал Жозе Моуриньо.

„До днес бяхме в добра серия. Знаехме, че трудно се играе на този стадион и че е жизнено важно кой ще отбележи пръв", сподели халфът Чаби Алонсо. "Да, разликата с Барселона се увеличава, но остава още много. Никакво предаване", твърдо заяви Чаби.

„Миналата година също се случи нещо подобно, но в малко по-ранна фаза на първенството. Впоследствие успяхме да наваксаме. Този клуб никога не се отказва", отсече генералният директор Хорхе Валдано.