Байерн спечели Суперкупата на Германия

Томас Мюлер бе един от голмайсторите на баварците в мача Снимка: Goal.com
Томас Мюлер бе един от голмайсторите на баварците в мача

Байерн прекъсна серията си от пет поредни загуби срещу Борусия (Дортмунд), побеждавайки снощи "жълто-черните" с 2:1 в мача за Суперкупата на Германия на своя "Алианц Арена".

Грандът от Мюнхен поведе с два гола още през първото полувреме чрез новото си попълнение Марио Манджукич и Томас Мюлер, а през втората част Роберт Левандовски отбеляза почетния гол за шампиона и носител на Купата.

През изминалия сезон баварците загубиха два пъти с по 0:1 от Борусия, а на финала за Купата на страната бяха разгромени с 2:5.

Холандската звезда на Байерн Ариен Робен бе щастлив след мача, като изрази надежда, че спечелването на Суперкупата ще помогне на отбора най-сетне да се върне на пътя на победите в турнирите, в които участва.

"Бе важно за нас да си дадем пример с този успех. Надявам се, че отново се движим в правилната посока", заяви Робен.

През изминалия сезон мюнхенци се разминаха не само с домашните трофеи, но и загубиха от английския Челси финала в Шампионската лига след изпълнение на дузпи.

Междувременно треньорът на Борусия Юрген Клоп изтъкна пропуснатите положения като причина за снощната загуба... "Играхме слабо през първото полувреме, но като цяло съм доволен от играта, защото след почивката се представихме много по-добре. Имахме чисти положения, но не можахме да ги реализираме", коментира специалистът.