Ювентус загуби от слабак, изгониха Буфон

Изгонването на Буфон в 12-ата минута постави началото на бедите на Юве в днешната среща Снимка: Getty Images

Италианският гранд Ювентус направи нова грешна стъпка в Серия "А", губейки с 0:2 като гост на борещия се да не изпадне Лече.

Нещата се объркаха за "Старата госпожа" в 12-ата минута, когато вратарят Джанлуиджи Буфон бе принуден да напусне наказателното поле и да спре с ръце топката при пробив на ветерана Давид Ди Микеле. Закономерно стражът на "Скуадра адзура" бе изгонен, а Марко Сторари замени Милош Красич и застана на вратата.

Домакините имаха превъзходство и бе само въпрос на време голът за тях да падне.

Стори го алжирският национален халф Джамал Месбах в 32-ата мин., а в началото на второто полувреме Андреа Бертолаци удвои резултата.

Живата легенда на Юве Алесандро дел Пиеро влезе като смяна на почивката, подобрявайки и рекорда за най-много мачове за Ювентус в Серия "А" - срещата с Лече бе под номер 445 за него в първенството (Алекс държи и рекорда за най-много мачове въобще с фланелката на клуба - 635, и за най-много голове - 276). Въпреки това нападателят не можа да помогне с нещо особено на отбора си и срещата завърши 2:0 за домакините.

Тази победа бе едва четвърта за Лече в историята на мачовете им срещу Ювентус и първа от 12 години насам.

Въпреки незавидната си 15-а позиция в класирането отборът на Лече от началото на годината показва, че ще се бори със зъби и нокти за кожата си, като през януари успя да постигне престижни резултати - 2:1 срещу Лацио като гост и равенство 1:1 с водача Милан у дома.

След днешната си загуба Ювентус остава на шесто място на четири точки от зона "Шампионска лига", но е вероятно изоставането да се увеличи след днешния мач на четвъртия в таблицата Лацио у дома с аутсайдера Бари.