Ливърпул долази до 1/8-финалите, Манолев продължава напред

Дирк Каут сложи край на мъките на мърсисайдци срещу Спарта (Прага) Снимка: Getty Images
Дирк Каут сложи край на мъките на мърсисайдци срещу Спарта (Прага)

Някогашното величие Ливърпул едва се добра до 1/8-финалите на Лига Европа, елиминирайки чешкия шампион Спарта.

Мачът на "Анфийлд" завърши 1:0 за мърсисайдци и след нулево равенство преди седмица продължават напред.

Въпреки победата играта на "червените" бе под всякаква критика. Положенията пред вратата на гостите се броят на пръстите на едната ръка, като почти всички дойдоха в последните минути на двубоя.

Голът на успокоението за гранда от Града на Бийтълс отбеляза Дирк Каут.

В 86-ата минута холандецът бе най-съобразителен в малкото наказателно поле на Спарта при едно центриране от ъглов удар и с глава прати топката във вратата откъм легендарната трибуна "Коп".

Така в следващата фазаз на втория по сила турнир в Европа Ливърпул ще се изправи срещу победителя от двойката Брага - Лех.

Лидерът в холандското първенство ПСВ Айндховен изхвърли актуалния си еквивалент във Франция Лил, след като го победи с 3:1 на своя "Филипс". Първият мач на "Метропол" миналата седмица приключи 2:2.

За домакините цял мач игра българският национал Станислав Манолев. "Договете" откриха чрез Пиер-Ален Фро в 22-ата минута, с което излязоха напред в общия сблъсък от двата мача.

Унгарската звезда на ПСВ Балаш Джуджак изравни в 55-ата, а в 67-ата колегата му Ленс направи обрата пълен.

Между двата гола голмайсторът на Лил Фро бе изгонен за втори жълт картон, което се оказа решаващо за крайния изход от двубоя.

Точка на спора постави Марсело в 73-ата минута след асистенция на Джуджак.

Така ПСВ (Айндховен) ще се изправи срещу шотландския Глазгоу Рейнджърс, който изненадващо успя да елиминира Спортинг насред Лисабон с гол в 92-ата минута.

В останалите мачове по същото време нямаше изненади, като фаворитите взеха необходимото, за да продължат напред.