Целта на ЦСКА в Турция: Без гол до 20-та минута

Гьоре Йовановски обяви, че е отлично запознат с възможностите на Бешикташ, а ЦСКА ще се опита да не допусне гол до 20-та минута Снимка: БГНЕС

Треньорският щаб на ЦСКА определи целта пред отбора за предстоящия първи мач в групите на Лига Европа. В четвъртък тимът гостува на турския Бешикташ със суперзвездите Хосе Мария Гутиерес-Гути и Рикардо Куарешма.

На пресконференция днес наставникът на „червените" Гьоре Йовановски обяви, че основната задача е да подготви играчите си психически и да не се допусне гол до 20-та минута.

„Много е важно футболистите да ги подготвим психически. Играл съм на „Инюню" и знам каква е атмосферата. Според статистиката това е най-шумната публика в Турция.

Много е важно първите 15-20 минути да не допуснем гол. Най-силната страна им е началния домакински натиск. Имат качествени футболисти, които могат да решат мача. Не трябва да даваме много пространства на съперника.

Всеки резултат, който не е загуба е добър резултат. Миналата седмицата казах, че можем да играем офанзивно, независимо къде играем. Моята футболна философия е да играем офанзивно и да нападаме и да изгубим 5:0, а не да се браним и да паднем с 1:0", обяви македонският специалист.

Той гарантира че тимът разполага с достатъчно информация за съперника си. „Вече ги разузнахме. Гледахме последните четири мача, имаме информация за всички футболисти. Имаме човек в Истанбул, който ни помага.

Тази година Бешикташ даде най-много пари за трансфери на футболисти в своята история. Това са играчи, които могат да играят във всички големи клубове на Европа", обясни Йовановски.

За срещата той няма да може да разчита на контузените Фабрицио Грило и Йордан Минев. С травма след домакинството на Литекс от поредния кръг на А група е Спас Делев, но той ще бъде на линия за мача в четвъртък.

„ЦСКА може да подобрява играта си във всички линии. Най-големия проблем на ЦСКА е, че имаме много футболисти, които не са играли заедно. Трябва време, а време ЦСКА няма. Футболистите и треньорите трябва да се концентрираме върху играта. Другото е работа на ръководството", каза Йовановски.

Междувременно УЕФА зарадва ЦСКА и останалите участници в групите на Лига Европа с новината, че бонусите, които отборите получават този сезон за попадането си в групите на турнира ще бъдат завишени с по 100 000 евро и вече са в размер на 1 милион евро. Завишени са и премиите за спечелване на точки. Например за победа през новия сезон ще се плащат 140 000 евро (120 000 в предишния), а за реми - 70 000 евро (досега 60 000).