Германия потопи Англия, продължава в ЮАР

Германските футболисти приемат поздравленията на публиката след разгрома над Англия с 4:1 Снимка: getty images

Германия продължи традицията да печели важните футболни двубои с Англия на големи форуми. В най-интересния мач от осминафиналите Бундестима разби с 4:1 Англия. Така съставът на Йоахим Льов очаква съперникът си, който ще дойде от сблъсъка между Аржентина и Мексико по-късно тази вечер.

Попаденията отбелязаха Мирослав Клозе в 20-та, Лукас Подолски в 33-та, Томас Мюлер в 67-та и 70-та минути за Германия. За Англия се разписа защитникът Матю Ъпсън в 37-та минута. За Мирослав Клозе това бе 50-и гол с екипа на Германия. Той се изравни с Краля на футбола Пеле по отбелязани попадения на световно първенство след като това бе 12-ия му гол на световни финали. За Лукас Подолски попадението бе под №40.

Футболистите на Фабио Капело отбелязаха още един гол - чрез Франк Лампард, но той бе отменен от съдийската тройка с мотива, че топката не е преминала с целия си обем голлинията. На телевизионните повторения обаче се видя, че реферите и особено помощник-съдията Маурисио Еспиноса, са преценили грешно ситуацията и топката е на 60 см зад голлинията.

Двата тима пропуснаха и още няколко положения като Джърмен Дефоу и Франк Лампард удариха гредите. Клозе и Йозил пък можеха да направят разгрома на Германия още по-гежък.

С успеха Германия спази традицията неизменно да е сред четвъртфиналистите на световно първенство. За последно Бундестима е отпадал на осминафинал през 1938 г. Тогава по терените на Франция Бундестима пада с 2:4 от Швейцария в груповата фаза и не успява да се класира за финалната осмица.

Предишната победа на Англия срещу Германия на Мондиал пък е на финала на първенството преди 44 години. Тогава англичаните печелят титлата на своя земя след успех с продължения над Бундестима с 4:2. Именно този двубой поставя началото на голямото съперничество между двете страни. Следват победа след продължения (1970) за Германия, равенство (1982) и победа след дузпи (1990) за Бундестима.