ЦСКА спечели Суперкупата на България!

ЦСКА взе Суперкупата за рекорден пети път Снимка: Sportni.bg
ЦСКА взе Суперкупата за рекорден пети път
Треньорът на Литекс Любослав Пенев призна, че по-важният му мач е в сряда в Краков, което личеше и от избраниците му за днешната среща Снимка: Бгнес

Отборът на ЦСКА взе Суперкупата на България, побеждавайки Литекс с 3:1 в мача, игран в Бургас тази вечер.

„Червените" спечелиха престижната победа предимно пред своя публика, каквито бяха повечето от десетина хилядите зрители на стадион „Лазур".

Възпитаниците на Милен Радуканов бяха улеснени и от решението на треньора на Литекс Любослав Пенев да даде почивка на повечето си титуляри преди реванша срещу Висла (Краков) в Шампионската лига в сряда.

Въпреки това бразилският нападател Селио Кодо откри за Литекс още в 6-ата минута, но носителите на Купата на България изравниха бързо чрез Спас Делев.

Скоро след почивката съдията Антон Генов отсъди дузпа за „армейците", което вбеси щаба на ловчанлии, тъй като нарушението срещу Румен Трифонов започна извън наказателното поле.

Малко по-късно Уелингтон от състава на шампионите бе изгонен за удар с лакът, а Спас Делев оформи и крайния резултат - 3:1.

С днешната си победа ЦСКА завоюва трофея за четвърти път, с което оглави еднолично класацията за спечелени Суперкупи, изпреварвайки Левски, който има три.

Щастливият треньор на победителите Милен Радуканов заяви, че смята успеха за напълно заслужен...  „Случи се така, че допуснахме гол в началото след наша грешка. Преди това можехме да вкараме. Важното е, че успяхме да обърнем. Надиграхме тотално противника, който мисля, че днес не игра много добре. Носител на Суперкупата за 2011 е ЦСКА. Не ме интересува, кой как е играл и с какви футболисти. Носител на трофея е ЦСКА", каза наставникът на ЦСКА.

Колегата му Пенев бе спокоен след мача, отчитайки по-голямата важност на предстоящата среща в Полша... "Крайният резултат като цифри слабо ме интересува. Исках да видя момчетата и като цяло съм доволен. Има някои зрънца, някои нещица, които ще ги сменя през седмицата в процеса на тренировките. Повечето от тези млади момчета ще бъдат гръбнакът на Литекс в бъдеще. Забравяме този мач и мислим за мача в сряда с Висла. Това е важният мач в Европа. Отиваме в Краков с желание да победим!", заяви бившият нападател.