Вила бие с късен гол на Хески, Стилиян сменен в края

Емил Хески се превърна в герой за Астън Вила при гостуването на Уулвърхемптън Снимка: Getty
Емил Хески се превърна в герой за Астън Вила при гостуването на Уулвърхемптън

Капитанът на националния ни отбор и този на Астън Вила - Стилиян Петров, постигна трудна победа с 2:1 като гост на Уулвърхемптън в мач от VI кръг на английската Висша лига.

Успехът бе първи за новия мениджър на бирмингамци Жерар Улие, който замени на този пост Мартин О'Нийл.

Стенли изведе своите с лентата и остана в игра до 86-ата минута, когато бе заменен от Стийв Сидуел. Точно две минути по-късно падна златното попадение за гостите.

Стюърт Даунинг изведе Вила за първи път в мача след 25 минути игра, засичайки на празна врата прострелен пас на Марк Албрайтън отдясно.

В 61-ата обаче Матю Джарвис възстанови статуквото на терена, като отправи силно центриране от тъчлинията по лявото крило към далечния ъгъл на вратата на Фридел. Нито един негов съотборник не успя да засече топката и тя излъга стража на гостите.

Така се стигна до 88-ата минута, когато Уорнък изсипа топката отляво към точката за дузпата. Там над всички се извиси Емил Хески и с много мощен и точен изстрел с глава я прати в десния ъгъл за крайното 2:1.

Така Астън Вила се изкачи на 5-о място във временното класиране с актив от 10 точки, докато "вълците" са 16-и с 5.